Atrakcje turystyczne Wrocławia

w pobliżu naszych apartamentów

Wrocław i jego największe atrakcje w zasięgu Twojej ręki!

Zostań na dłużej w stolicy Dolnego Śląska, wczuj się w atmosferę Wrocławia.

Wrocław jest miastem nowoczesnym, ale mającym bogatą historię. Znajdziesz tu rozrywki dla każdego, bez względu na wiek i preferencje. To miasto wypełnione zachwycającymi zabytkami, jak i miejscami kultury i galeriami sztuki. Dla najmłodszych przygotowano za to ofertę w postaci ogrodu zoologicznego czy makiety kolejowej.

Nasze apartamenty About Art Apartments mają atrakcyjne położenie – niedaleko szerokiej bazy kulturalnej i turystycznej Wrocławia. Nie ma problemu z dotarciem do większości miejsc pieszo, a jeśli to konieczne – łatwo można skorzystać ze środków komunikacji miejskiej i prywatnej – tramwajów, autobusów, taksówek, Ubera czy nawet rikszy.

Rynek we Wrocławiu z Ratuszem

Serce miasta i jednocześnie miejsce, gdzie można znaleźć wiele różnych atrakcji, dobrze zjeść i zrobić zakupy. Rynek we Wrocławiu, w zależności od dokonanego przez Ciebie wyboru, dzieli od naszych apartamentów niecały kilometr. Zajmuje prawie 3,8 hektara i tym samym należy do największych dawnych placów targowych, jakie znajdują się w Polsce. Wokół rynku stoją przepiękne, zabytkowe kamienice, jak i ratusz z 66-metrową wieżą, w stylu późnego gotyku. W podziemiach ratusza działa Piwnica Świdnicka – jeden z najstarszych w całej Europie lokali gastronomicznych.

Stary Ratusz we Wrocławiu jest unikatowy w skali europejskiej – to zabytek świeckiej architektury gotyckiej. Budowano go z przerwami przez 2,5 wieku, od końca XIII wieku aż po wiek XVI. Pełnił funkcję siedziby władz miejskich i wrocławskiego sądownictwa. Najstarsza część ratusza – consistorium, czyli miejsce zgromadzeń, powstała około 1299 roku. Podczas pobytu w naszych apartamentach warto wybrać się na rynek i podziwiać tam jego zabudowania. To też okazja, aby skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej licznych lokali, które swoje działają w rynku.

Z wizytą u zwierząt

Dla najmłodszych i nie tylko bardzo ciekawą atrakcją jest ogród zoologiczny we Wrocławiu. Oferuje on jednak coś więcej niż tylko standardowe boksy ze zwierzętami, widok wybiegów i pawilonów tematycznych. To również miejsce, gdzie wybudowano Afrykarium.

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w całej Polsce. Żyje tu 14 tys. zwierząt, które są przedstawicielami ponad 1100 gatunków. Wizyta w zoo powinna być Twoim obowiązkowym punktem pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Ogród założono już 1865 roku. Pierwotnie zajmował zaledwie kilkanaście hektarów – dzisiaj już 33 hektary. Do tego wybudowano w jego obrębie ogromny pawilon – Afrykarium, czyli jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Afrykarium podzielone jest na kilka ekosystemów:

 • Morze Czerwone,
 • Plaża nad Morzem Czerwonym,
 • Kanał Mozambicki,
 • Wschodnia Afryka,
 • Wybrzeże Namibii,
 • Dżungla nad rzeką Kongo.

Nie sposób się tu nudzić. Można spędzić czas na podziwianiu setek gatunków zwierząt i podpatrując je czasem z niewielkiej odległości.

Hydropolis – tajemnice wody

Po wizycie w Afrykarium można pozostać w tematyce wodnej i wybrać się do centrum wiedzy o wodzie, czyli Hydropolis. To fascynujące miejsce, gdzie stworzono fenomenalną prezentację na temat wody.

Łączy ono walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których swój udział ma woda. To atrakcja dla osób w każdym wieku, a samo Hydropolis zajmuje dawny zbiornik wody czystej, jaki wybudowano w 1893 roku.

Ostrów Tumski z wszystkimi atrakcjami

Około 1,5 km od naszych apartamentów znajduje się urokliwa część miasta, jedna z jego najbardziej rozpoznawalnych atrakcji, jaką jest Ostrów Tumski. To najstarsza część Wrocławia – archeolodzy odkryli tam pozostałości pierwszej osady z X wieku. Przez wieki tereny te podlegały władzy kościelnej. Dziś to idealne miejsce dla spacerowiczów i turystów.

Ostrów Tumski był ponad 1000 lat temu wyspą u ujścia Oławy do Odry. W XIII wieku na Ostrowie wybudowano zamek wraz z wewnętrzną kaplicą. Do dziś przetrwała tylko ona – to monumentalna budowla w rejonie dzisiejszej ulicy św. Marcina – gotycki kościół pod wezwaniem tego samego świętego. Ostrów przestał być wyspą w 1807 roku, kiedy zasypano odnogę Odry. Najstarszą budowlą na jest tam późnoromański kościół p.w. św. Idziego z XIII wieku. Znajduje się tu również gotycka katedra p.w. Jana Chrzciciela. Nazywana jest ona „matką kościołów” Dolnego Śląska.

Na uwagę turystów odwiedzających Ostrów Tumski zasługują ponadto:

 • XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża,
 • kościół św. Bartłomieja,
 • pomnik św. Jana Nepomucena,
 • Pałac Arcybiskupi,
 • Brama kluskowa,
 • Most Tumski – łączący Wyspę Piaskową i Ostrów,
 • Muzeum Archidiecezjalne.

Na wspominanym Moście Tumskim od lat zakochani wieszają swoje kłódki, które mają symbolizować trwałość ich miłości. lkiej odległości.

Śladem wrocławskich Krasnali

Krasnale Wrocławskie są jedną z największych atrakcji turystycznych miasta i można się na nie natknąć w wielu różnych miejscach.

Jest ich około 300, a do najważniejszych z nich zalicza się krasnale: Krasnal Piernikarz, Wrocławiak (Ostrów Tumski), Wentyl- Krasnal Motocyklista, Życzliwek, Żaczek, Zikusia, Zgryzek, Wytrwałek, Wypłatnik, Wykształciuch, WspółCzesio, WrocLovek, Wrocklik, Wroc-ek, Wrati i Slawi czy Wolontarek.

Trochę kultury – Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiu jest samorządową instytucją kultury i został założony w 1949 roku jako Państwowy Teatr Dolnośląski. Składa się z trzech scen: Sceny Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28, Sceny na Świebodzkim (Wrocław Świebodzki) oraz ze Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego mieszczącej się w głównej siedzibie przy ul. Zapolskiej 3. Budynek Teatru Polskiego powstał w 1892 roku.

To tylko jedne z wielu atrakcji, jakie można znaleźć we Wrocławiu. Podczas pobytu w tym mieście, w naszych apartamentach, możesz wygodnie zwiedzić interesujące Cię atrakcje.

REZERWACJE

+48 690 477 262

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.